Ile kalorii ma kawa – kalkulator

Ile kalorii ma kawa?

Zastanawiasz się, ile kalorii ma kawa? No to świetnie trafiłeś. Kawa sama w sobie jest napojem praktycznie bezkalorycznym. Filiżanka czarnej kawy, czyli około 240 ml, to zaledwie 2-5 kalorii. Tak niewiele, że prawie można je zignorować w codziennym liczeniu kalorii.

Ale uwaga, to się zmienia, gdy zaczynamy dodawać do kawy inne składniki. Mleko, cukier, śmietanka – to wszystko podnosi kaloryczność naszego napoju. Na przykład, dodając jedną łyżeczkę cukru (około 4 gramy), dodajesz około 16 kalorii. Jeśli wolisz swoją kawę z mlekiem, to tu zależy od rodzaju mleka – pełnotłuste mleko dodaje więcej kalorii niż mleko o obniżonej zawartości tłuszczu.

Latte, cappuccino, frappuccino – te kawy to już całkiem inna historia. Mogą zawierać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kalorii, w zależności od rozmiaru, składników i dodatków, takich jak syropy smakowe, bita śmietana czy posypki.

Oblicz ile kalorii ma twoja kawa, za pomocą poniższego kalkulatora.

Rodzaj kawy
Rozmiar
Rodzaj mleka
Łyżeczki cukru

Kalorie: 0

Spodobał Ci się ten tekst? Podziel się z innymi
Dawid
Dawid

Od wielu lat pasjonuję się kawą. W czasie pobytu w UK brałem udział w kursie "Barista Skills" na poziomie "Foundations" w 2019 roku, co pozwoliło mi zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności.